Miesięczne archiwum: marzec 2026

Spotkanie z przedstawicielem Zakładu Gospodarowania Odpadami w Łomży.

30 marca w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie gr V i VII z przedstawicielem Zakładu Gospodarowania Odpadami w Łomży. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zasad prawidłowej segregacji śmieci oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Przedszkolaki dowiedziały się, jak rozróżniać poszczególne rodzaje odpadów i do jakich pojemników należy je wrzucać (papier, plastik, szkło, bio oraz odpady zmieszane). Podczas spotkania dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowie, chętnie odpowiadały na pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane przez gościa przykłady odpadów, które dzieci mogły samodzielnie posegregować do odpowiednich pojemników. Na zakończenie spotkania przedszkolaki utrwaliły zdobytą wiedzę poprzez krótką zabawę edukacyjną. Wizyta była bardzo wartościowa i dostarczyła wielu cennych informacji.

Z wizytą w bibliotece

Wizyta w Bibliotece Publicznej filii nr 6 przedszkolaków z grupy V. Spotkanie poświęcone było wierszom o wiośnie, którą zaprezentowała młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 z Łomży. Takie miłe doświadczenia kształtują i zawsze pozostają na długo w pamięci.

Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca nasze przedszkole włączyło się w obchody Światowego Dnia Zespołu Downa. Kolorowe, nie pasujące do siebie skarpetki na naszych nogach stały się symbolem radości, tolerancji oraz solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem. Data nie jest przypadkowa, nawiązuje do 21 pary chromosomów.

Witaj Wiosno!

Dziś w naszym przedszkolu radośnie powitaliśmy pierwszy dzień wiosny! Dzieci przyszły ubrane w kolorowe stroje, nie zabrakło kwiatów, zieleni i wiosennego uśmiechu. Były wspólne zabawy, piosenki o wiośnie oraz spacer, podczas którego szukaliśmy pierwszych oznak budzącej się do życia przyrody . To był pełen radości i energii dzień! Mamy nadzieję, że wiosna zagości u nas na dobre!

Kąciki sensoryczne

Uwaga, odkrywcy! W każdej naszej sali przedszkolnej powstał Kącik Sensoryczny!

Z radością ogłaszamy, że nasze przedszkolne sale wzbogaciły się o wyjątkowe miejsca – Kąciki Sensoryczne! To tutaj, poprzez zabawę, sortowanie kolorowych figurek i poszukiwanie ukrytych skarbów, nasi podopieczni:
• ćwiczą małą motorykę i sprawność rączek

,• uczą się skupienia i wyciszenia

,• poznają świat wszystkimi zmysłami!

Dinozaury, Minionki i kolorowe sortery już czekają na małych badaczy. W naszym przedszkolu wiemy, że „brudne ręce” to oznaka najlepszej nauki!

Mobilne Planetarium

8 marca gościliśmy w naszym przedszkolu Mobilne Planetarium Orbitek. Biedronka i świetlik zabrały widza w pełną przygód podróż do cudownego świata drzew. Dzieciaki dowiedziały się jak rośliny pobierają pokarm ze słońca, jak rosną oraz jak woda dostaje się z korzeni na szczyt korony. Była to przepiękna przyrodnicza opowieść w systemie wyświetlania dookoła głowy. Dziękujemy serdecznie .

Wiosna w grupie V

Sześciolatki z grupy V już poczuły wiosnę i urządziły w sali zielony kącik. Przedszkolaki przyswoiły wiedzę na temat wzrostu roślin i potrzebnych narzędzi ogrodniczych i z wielkim zaangażowaniem posadziły bratki, cebulę oraz wysiały owies. Mali ekolodzy z radością będą dbać i obserwować efekty swojej pracy.

Wizyta w kinie Helios

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co się dzieje z tymi wszystkimi zaginionymi skarpetkami? Gdzie one znikają? Gdziekolwiek trafiają, ich przygody na pewno są przepełnione dobrą zabawą! Przekonały się o tym dzieci z grupy III i IV, które wybrały się do kina Helios na animowany serial „Niesamowite przygody skarpetek”. Każdy odcinek to historia pełna abstrakcyjnego humoru i nietypowych przygód. Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Dzień Kobiet

Dnia 6 i 9 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy złożyli dziewczynkom i paniom serdeczne życzenia oraz wręczyli drobne upominki i kwiatki. Nie zabrakło także wspólnych zabaw, tańców i uśmiechu.Był to bardzo miły dzień pełen radości i serdecznej atmosfery, dzięki któremu wszystkie dziewczynki i panie poczuły się wyjątkowo.