Akcja „Sprzątanie świata” – grupa III i VIII

Wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się akcja Sprzątania Świata. Jest ona atrakcyjną formą edukacji ekologicznej oraz faktyczną lekcją ochrony środowiska. Dzięki niej uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety. W tym roku również nasze przedszkolaki zaopatrzone w worki na śmieci i rękawice zaangażowały się
w akcję. 21 września dzieci z grupy III i VIII pełne zapału wyruszyły
z przedszkola i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę. Śmieci niestety nie brakowało a nasi wychowankowie starali się jak najdokładniej wykonać swoje zadanie. Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.