BĄDŹMY UWAŻNI, BĄDŹMY OSTROŻNI CZYLI BEZPIECZEŃSTWO W NASZYM PRZEDSZKOLU

Bezpieczeństwo to podstawa, bezpieczeństwo ważna sprawa

…..dobrze wiedzą o tym wszystkie dzieciaki z naszego przedszkola. W roku szkolnym 2014/2015 dzieci z Przedszkola Publicznego nr 15 uczestniczą w realizacji programu „Bezpieczny Przedszkolak”. W programie udział biorą wszystkie grupy od maluszków aż do starszaków. Podejmując zadania edukacyjne ku bezpieczeństwu dziecka, ważne jest zapoznanie dzieci ze sposobem radzenia sobie w sytuacjach trudnych, zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu, wzbudzenie czujności w celu zapobiegania ewentualnym zagrożeniom, wyposażenie dzieci w wiedzę, umiejętności i nawyki bezpiecznego postępowania w życiu codziennym. W ciągu tych kilku miesięcy dzieciaki zapoznały się z rozkładem pomieszczeń przedszkola oraz zasadami bezpiecznego poruszania się w przedszkolu, poznały i utrwalały zasady bezpieczeństwa i higieny. Nauczycielki zapoznały przedszkolaków z ogrodem, placem zabaw i ich przeznaczeniem, zasadami bezpiecznej zabawy w przedszkolnym ogrodzie. W przedszkolu realizowane są tematy poruszające tematykę bezpieczeństwa z zastosowaniem różnych form i aktywnych  metod pracy z wykorzystaniem literatury dziecięcej. Zapoznaliśmy się z zasadami ruchu drogowego gdzie podczas spacerów obserwujemy ruch uliczny na skrzyżowaniu. Poznaliśmy ważne numery telefonów alarmowych.

Jednym z podstawowych zadań nauczycieli jest troska o zdrowie i bezpieczeństwo Dzieci. Nauczyciele nieustannie czuwają nad swoimi podopiecznymi, obserwują i wspierają ich podczas zajęć i zabaw dowolnych. Zapewniają im bezpieczeństwo w salach,na terenie placu zabaw w ogrodzie przedszkolnym, w czasie ćwiczeń gimnastycznych i zabaw ruchowych z wykorzystaniem sprzętu sportowego. Przed nami jeszcze wiele ciekawych tematów i spotkań…..a co dalej dowiemy się już niedługo. Zdjęcia dzieciaków Grupy III dostępne na stronie grupy.

P1070761 P1070752 P1070751 P1070737 P1070733 P1070714 P1070708 P1070676

DSCF1627 DSCF1628 DSCF1632 DSCF1631