Bajki teatrzyku Kamishibai w Bibliotece Pedagogicznej w Łomży

16 maja 2017r. dzieci z grupy VIII odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną w Łomży. Dzieci miały możliwość  przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dorosłych. Dowiedziały się jak można stać się  czytelnikiem tej biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.Obejrzały także film o tym, jak powstaje książka. Podziwiały wystawę zakładek wykonanych przez dzieci  łomżyńskich szkół. Następnie bardzo miłe panie bibliotekarki zaprosiły dzieci do wysłuchania i obejrzenia bajek teatrzyku Kamishibai. Jest to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania (głównie) dla dzieci. Technika ta wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię, która przypomina teatr marionetkowy. Ilustracje opowiadają historie, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści. Przedszkolaki wysłuchały trzech bajek z różnych stron świata: „Rower Walentynki”, „Bajka o Księciu Husajnie i latającym dywanie” a także „Szukając marudka”. Każda opowieść zakończona była morałem. Ostatnią bajkę pt. „Groszki” przeczytała dzieciom ich koleżanka Ania. Starszaki świetnie się bawiły i obiecały, że nie będzie to ich ostatnia wizyta w tej bibliotece.