Chatka Baby Jagi – wycieczka grupa VIII

2 czerwca 2017r. dzieci z grupy VIII pojechały na ostatnią wycieczkę w ich przedszkolnej kadencji. Była to wyjątkowa wycieczka w zaczarowane miejsce – Chatka Baby Jagi. Choć o Jasiu i Małgosi dzieci czytają tylko w bajkach, tym razem mogły osobiście doświadczyć emocji im towarzyszących. Pan przewodnik wprowadził dzieci w zaczarowany świat opowieścią o Babie Jadze i wścibskiej Lili, którą ukarała za jej ciekawskość. W domku przedszkolaki gotowały zupę z pająków i lizaków, mogły sprawdzić czy jej łóżko jest wygodne, dały zamknąć się w piecu, a także poznawały tajemnicze mikstury Baby jagi. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem atrakcji, jakie czekały na nich w domku. Następnie dzieci mogły samodzielnie wykonać pierniki, według przepisu Baby Jagi. Poznały jej sekretny przepis i przyrzekły, że nikomu pod żadnym pozorem go nie zdradzą. Pierniki oczywiście zabrały ze sobą do przedszkola.

Potem ruszyły tropem Baby Jagi, gdzie rozwiązywały zagadki i szukały rozwiązań w terenie. Za dotarcie do mety otrzymały honorowy dyplom tropiciela Baby Jagi.

Ta wycieczka z pewnością na długo zostanie w ich pamięci.