„ĆWICZYĆ KAŻDY MOŻE”

Przedszkolaki zawsze chętnie i aktywnie uczestniczą w ćwiczeniach porannych pod bacznym okiem swoich nauczycielek. W obecnej sytuacji chcemy w dalszym ciągu dbać o rozwój naszych wychowanków kształtując poprawną postawę ciała oraz hartowanie.

W związku z tym proponujemy zestaw ćwiczeń, który ożywi oraz wytworzy miłą, radosną i pogodną atmosferę wśród wszystkich domowników. 🙂

Do ćwiczeń wykorzystujemy przedmioty i materiały, które są w domu –  kolorowe klocki, rolki po papierze toaletowym, pokrywka lub miska zamiast tamburyna czy bębenka, szaliki czy paski zamiast szarf.

Zabawa  Lot samolotem.

Dorosły unosi zielony duży klocek – przedmiot w kolorze zielonym. Dzieci są samolotami biegają z ramionami wzniesionymi w bok. Gdy dorosły unosi czerwony klocek, dzieci zatrzymują się i wykonują przysiad podparty. Zabawę powta­rzamy 2 lub 3 razy.

Ćwiczenie  Wiosenny wiatr.

Dzieci stoją  w lekkim rozkroku. Na uderzenie w tamburyn  wyciągają do góry prawą rękę i palcem wskazującym zataczają jak największe kręgi – od strony prawej do lewej i z powrotem. Na­stępnie zmieniają rękę.

Zabawa  Na wąskiej dróżce.

Dzieci układają z szarf (może być skakanka, sznurek, pasek) na podłodze długą prostą linię – dróżkę w lesie. Wybierają się na spacer. Przechodzą po dróżce stopa za stopą na drugą stronę.

Zabawa  Piłeczki.

Dzieci układają z szarf kółeczka. Przeskakują obiema nogami z jednej strony szarfy na drugą. Dorosły zwra­ca uwagę, aby nogi podczas wykonywania skoku były złączone.

Ćwiczenie uspokajające.

Dzieci maszerują w kole, jednocześnie licząc. Na dwa i na cztery mocno tupią prawą nogą.