DROGIE DZIECI, DRODZY RODZICE – BĄDŹCIE EKO – BĄDŹCIE ZDROWI!

„Skąd się biorą produkty ekologiczne” – to nowy, ogólnopolski program, do którego w tym roku szkolnym przystąpiło nasze przedszkole. Okres przedszkolny jest niezmiernie ważnym etapem kształtowania się postaw determinujących aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Dlatego też istotne jest edukowanie dzieci w zakresie prawidłowego żywienia już od najmłodszych lat. Utrwalone wówczas przyzwyczajenia zdrowotne i nawyki decydują o późniejszym stylu życia. Dodatkowo z badań wynika także, że żywność ekologiczna może mieć związek ze zdrowszym stylem życia. Czym kierować się wybierając produkty podczas codziennych zakupów i jakie podstawowe informacje powinniśmy przyswoić, znajdziecie Państwo w linku poniżej. Zachęcamy, by poświęcić chwilę i wspólnie z dzieckiem usiąść, by porozmawiać o zdrowiu, szczególnie dzisiaj, gdy cały świat walczy z pandemią COVID-19 i pamiętajmy: „W zdrowym ciele – zdrowy duch!”

Produkty ekologiczne – publikacje 

Gorąco zachęcamy do lektury!