Edukacja muzyczna – „Rytm i melodia”

We wrześniu w naszym przedszkolu rozpoczęły się zajęcia muzyczne przygotowane przez Filharmonię Kameralną w Łomży im. W. Lutosławskiego, które prowadzi pan Piotr Dąbrowski.

Podczas zajęć dzieci uczą się słuchać muzyki, poznają instrumenty i terminy związane
z muzyką. Na pierwszym spotkaniu pan Piotr opowiedział przedszkolakom o rytmie i melodii. Już od pierwszych chwil naszego życia towarzyszy nam rytm, a jest nim bicie serca.
W muzyce odgrywa on wielkie znaczenie podobnie jak melodia. Maluchy mogły zobaczyć
( niektórzy po raz pierwszy) skrzypce. Prowadzący opowiedział z jakich elementów się składają i pokazał jak się na nich gra. Na koniec, żeby tradycji stało się zadość odbył się konkurs, lecz tym razem muzyczno – plastyczny. Każde z dzieci biorących w nim udział otrzymało słodki upominek.