Informacja dla Rodziców

Szanowni Rodzice

Informuję, że w związku z brakiem możliwości spełnienia żądań finansowych jako pracodawca jestem w sporze zbiorowym ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego działającym w imieniu i na rzecz nauczycieli i pracowników niebędących nauczycielami zatrudnionymi w Przedszkolu Publicznym nr 15 w Łomży.

W naszym przedszkolu zostało przeprowadzone  referendum strajkowe, w którym 80% pracowników opowiedziało się za przeprowadzeniem akcji strajkowej.

W związku z powyższym otrzymałam od ZNP oficjalne zawiadomienie o rozpoczęciu od dnia 8 kwietnia 2019 r.  do odwołania akcji strajkowej. Zarówno pracownik, który brał udział w referendum, jak i ten, który nie brał  lub głosował przeciw strajkowi ma prawo przystąpić do akcji strajkowej.

Jako dyrektor przedszkola jestem zobowiązana zapewnić wychowankom bezpieczne i higieniczne warunki pobytu w placówce, jednak udział pracowników w strajku powoduje, ze przedszkole nie będzie mogło  realizować zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych w pełnym zakresie.

Zwracam się do Państwa z prośbą o zrozumienie tak trudnej dla nas sytuacji i w miarę możliwości nieprzyprowadzanie dzieci do przedszkola w dniu 8 kwietnia 2019 r., ponieważ dopiero w pierwszym dniu strajku, czyli w poniedziałek będę miała  wiedzę, ilu pracowników przystąpi do strajku i jakie w związku z tym mam możliwości zapewnienia dzieciom opieki.

Dziękuję za zrozumienie. Będę starała się na bieżąco informować Państwa o rozwoju sytuacji.

Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 15 w Łomży

Janina Szenk-Leszczyńska