Kochane Dzieciaki i Wasi Rodzice!

Żebyście się nie nudziły na dzisiaj mamy dla Was do zrobienia super masę aksamitną. Zrobicie ją w niecałe 10 minut. Jest to banalne i genialne zajęcie. Wszyscy lubimy takie rzeczy.

Masa solna była długo na pierwszym miejscu, jednak nie wiem jak Was, ale mnie… swędzą od niej ręce. Choć jest dobrą szkołą na początek – szybko uczy nie wkładania nieumytych rąk do buzi!  To jedyny raz, gdy “słone paluszki” smakują naprawdę okropnie. Tym razem wypróbujemy kolejny przepis i przekonamy się czy odżywka do włosów może znaleźć nowe zastosowanie w przedszkolu i w domu. Jak się domyślacie – może. 🙂

 Oto genialna i banalna masa aksamitna, gotowa w 10 minut!

Przepis:

  • Odżywka do włosów np. Cien z Lidla – 300ml.
  • Mąka ziemniaczana np. Castello też z Lidla, a co! ­– ok. 500 gr.
  • Opcjonalnie barwniki , też mogą być z Lidla.

Do miski przelewamy odżywkę, dodajemy 10 łyżek mąki tak by masa przybrała konsystencję gęstego budyniu, w którym wstawiona łyżka stoi. Dzielimy masę na 3 części. To jest dobry moment na dodanie barwników. Gdy masę zabarwimy, dodajemy resztę mąki i zagniatamy do momentu, w którym przestanie kleić się do rąk, nie trwa to długo. 🙂

Efekty:

  • Masa miła w dotyku, trudno się od niej oderwać.
  • Jest bardzo plastyczna, można ją wałkować, formować, wycinać, lepić elementy przestrzenne.
  • Nie barwi rąk.
  • Zamknięta w pudełkach nadaje się do wielokrotnego użytku
  • Gdy zacznie się sypać można ją ratować dodając kilka kropel wody

Miłej zabawy i kreatywnych pomysłów w tym tygodniu 🙂