Konkurs przyrodniczy „Wiosną rzeżucha dzieci się słucha”

W kwietniu panie Edyta Staniszewska i Ewa Matkiewicz z naszego przedszkola zorganizowały  konkurs przyrodniczy pt. „Wiosną rzeżucha dzieci się słucha”. Mogły w nim wziąć udział wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci tematyką przyrodniczą, doskonalenie współpracy dziecko – rodzic, podejmowanie działań na rzecz systematyczności i obowiązkowości dzieci a także rozwijanie u nich poczucia estetyki.

Zadaniem dwuosobowych drużyn było stworzenie kompozycji przestrzennej z wykorzystaniem wyhodowanej przez siebie rzeżuchy. Zgłoszone do konkursu prace były bardzo piękne, a jury miało nie lada problem z wybraniem najlepszej.

Po burzliwej naradzie zapadła decyzja.

I miejsce zajęła Emilia Trzonkowska  z grupy II

II miejsce – Antonina Łucja Wożniak z grupy II

III miejsce – Maja Uglik gr. II i Dominik Tomaszewski gr. IV.

Jury wyłoniło także dwa wyróżnienia, które otrzymali: Zuzanna Jórska z grupy II i Piotr Pawłowicz z grupy V. Wręczenie nagród odbyło się dnia 24 kwietnia 2016r podczas uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Ziemi.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.