Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci-grupa III i IV

Pierwszy tydzień kwietnia upłynął nam na świętowaniu Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci, wspieranie czytania przez najmłodszych oraz promowanie wartościowej literatury i grafiki dla młodego czytelnika. Przy okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla dzieci oraz akcji społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” gościliśmy w naszych grupach panią Agnieszkę Krupińską, mamę Mikołaja oraz młodzież z Liceum Katolickiego w Łomży, która zaprezentowała nam Teatr Kamishibai pt. „ Bardzo głodna gąsienica” Erica Carla. Niecodzienny spektakl bardzo podobał się przedszkolakom, a przy jego okazji nauczyliśmy się kilka słówek w języku niemieckim i angielskim. Na zakończenie dzieciaki wykonały gąsieniczkę na liściu z odbitych dłoni.

Drugim gościem, była mama Przemka Małachowskiego. Pani Martyna przeczytała dzieciakom „Opowieści o konikach” z serii Martynka na wsi. Dzieciakom bardzo podobały się historie kucyków z wiejskiej zagrody i mogłyby ich słuchać bez końca.

Dziękujemy mamie Mikołaja i Przemka za odwiedziny w naszym przedszkolu i zachęcamy pozostałych rodziców do poczytania dzieciom ciekawej literatury.