Mikołajki w grupie III

5 grudnia 2014r dzieci z grupy III świętowały Mikołajki. W tym dniu wybraliśmy się do sali zabaw, aby tam uczcić imieniny tego zacnego pana. Na miejscu powitały nas pomocnice Świętego Mikołaja, które umilały dzieciom czas oczekiwania. Nie było czasu na nudę. Przedszkolaki bawiły się wyśmienicie. Zjeżdżały na zjeżdżalni, skakały na trampolinie, nurkowały w basenie
z kulkami, układały puzzle. Kto zmęczył się zabawą mógł odpocząć na wielkich poduchach.

Pomocnice Mikołaja zorganizowały również turniej i wspólną zabawę z chustą animacyjną.

Wreszcie usłyszeliśmy dźwięk dzwonka. Wszyscy znieruchomieli. W sali pojawił się gość…, lecz to nie był nasz Mikołaj. Zamiast niego przyjechała żona  – pani Mikołajowa. Przeprosiła wszystkie dzieci. Powiedziała, że Mikołaj zachorował i leży w łóżku. Jednak nie mógł nas zawieść i przysłał ją. W ramach przeprosin podarował dzieciom tort .Nie zapomniał także o prezentach. Wszyscy dostali od niego mikołajowe czapeczki z imieniem i zostali oficjalnie mianowani pomocnikami Świętego Mikołaja. Dodatkowo każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z panią Mikołajową.

Ten dzień będziemy pamiętali długo. Mimo choroby Mikołaja nikt nie poczuł się zapomniany przez niego.