Nauczanie zdalne – zadania dla grupy I

Temat: Urządzenia w moim domu

Witam Was ciepło! Jesteście gotowi na moje nowe propozycje? Zaczynamy!

Dziś porozmawiamy o domowych urządzeniach. Czy wiecie co to takiego? Każdy z Was posiada w domu takie sprzęty, które ułatwiają codzienne życie. (pralkę, lodówkę, żelazko, odkurzacz, komputer, telewizor, mikser itp.) Podłączone są zwykle do prądu, więc nie możecie z nich korzystać ze względu na swój wiek. Dzieci samodzielnie nie mogą podłączać urządzeń do gniazdek elektrycznych. Płynie w nich prąd dzięki, któremu sprzęty działają.

1. Zapraszam na spacer wraz z Rodzicami po waszych domach. Poszukajcie i nazwijcie urządzenia elektryczne jakie odnaleźliście. Czy wiesz do czego dany sprzęt służy? Porozmawiajcie o tym z waszymi „przewodnikami”.

2. Zabawa ruchowo-naśladowcza „Pralka”.

Wyobraźcie sobie działanie pralki i wykonujcie polecenia zgodnie z opisem: Dzieci wstają na baczność. Najpierw wsypujemy proszek – dzieci naśladują ruch wsypywania proszku, przekładając jedną rękę przez ramię. Wlewamy płyn do płukania – drugą rękę przekładają przez ramię. Otwieramy pralkę – dzieci rozsuwają nogi tak, aby powstał otwór. Wkładamy pranie – naśladują wkładanie prania do pralki, wykonując skłony. Zamykamy pralkę – zsuwają nogi. Wlewa się woda – dzieci mówią szyszyszyszyszy…Uruchamia się pranie – dzieci poruszają rytmicznie biodrami. Pralka staje – dzieci naśladują otwieranie pralki i wyjmowanie prania. Zabawę powtarzamy dwa lub trzy razy.

3. Posłuchajcie teraz wiersz Doroty Gellner „Żelazko.”

Żelazko jest dobre,
Ma gorące serce.
Chętnie biega
Tam i z powrotem
Na ścierce,
Z zapałem prasuje
bluzki, spódnice,
spodnie i koszule,
biega posłusznie
po piżamie,
bo bardzo lubi
pomagać mojej mamie.

Odpowiedzcie teraz na dwa pytania:
– Co robi żelazko?
– Komu lubi pomagać?

4. Zabawa w kalambury. Pobawcie się wraz ze swoimi bliskimi w pokazywanie czynności związanej z domowymi porządkami ( odkurzanie, ścieranie kurzy, prasowanie, zamiatanie) Jedna osoba pokazuje druga zgaduje.

5.Zabawa przy piosence „Praczki” .
Postarajcie się pokazywać, to co śpiewacie. Dobrej zabawy!

Mini Mini – Praczki – YouTube