Nauczanie zdalne – zadania dla grupy I. Temat dnia: Dalmatyńczyki.

Temat dnia: Dalmatyńczyki.

Witam Was ciepło! Dzisiaj dowiecie się więcej o psach. Jak Wiecie są różne rasy psów: małe, duże, kudłate, o krótkiej sierści i o długiej. Zachęcam Was do obejrzenia krótkiego filmu o psich szczeniętach różnych ras. Po filmie czekają na Was kolejne propozycje zajęć, które mogłybyście wykonać w waszych domach. Zapraszam!

1. Obejrzyjcie, proszę film ukryty pod linkiem.

– Zapamiętałyście nazwy psich ras?
– Która rasa podobała Wam się najbardziej?

2. Zabawy piesków.

Teraz Wy zamieniacie się w pieski. Naśladujcie psie czynności:

– pieski jedzą – dzieci pochylają się i na czworakach głośno mlaskają,
– pieski szczekają – głośno, a potem cicho szczekają,
– pieski śpią – zwinięte w kłębek, lekko pochrapują,
– pieski są zmęczone bieganiem – wysuwają języki na brody, pieski są zziajane,
– pieski biegają za swoimi ogonkami – kręcą się w kółko na czworakach.

3. Czy znacie baśń 101 dalmatyńczyków? Poproście Rodziców o przeczytanie fragmentu baśni lub obejrzyjcie jej fragment. To bardzo ciekawa opowieść.

Na świat przychodzi piętnaścioro szczeniąt dalmatyńczyków. Szczęście w rodzinie burzy nagłe pojawienie się demonicznej Cruelli Demon. Pragnie ona kupić szczenięta i z ich skór uszyć wspaniałe futro. Rozpoczyna się walka rodziny o porwane psiaki…Demonicznej kolekcjonerce futer marzy się nowy nabytek, tym razem ze skóry dalmatyńczyków. Namawia więc dwóch niewydarzonych kryminalistów do porwania szczeniąt. Kiedy rodzice uprowadzonych piesków – Pongo i Perdita – odkrywają co się stało, postanawiają nie liczyć na pomoc ludzi, tylko na własną rękę odnaleźć dzieci.

4. Dalmatyńczyk – praca plastyczna.

Czy zapamiętałyście jak wygląda rasa psa – dalmatyńczyk? Waszym zadaniem jest z materiałów dostępnych w waszych domach „dorobić” pieskowi łatki, tak aby stał się prawdziwym dalmatyńczykiem. Możecie użyć czarnej plasteliny, farb, czarnego papieru lub po prostu dorysować łatki czarną kredką. Zachęcam do twórczej pracy wraz z Rodzicami!

Karta pracy do wydruku – link:

https://www.bing.com/images/search?view=detailV2&ccid=LYiPsrPE&id=2751710673AA1FF2DDE3E03F9DF17A271F56DAE9&thid=OIP.LYiPsrPEUwaz5nGSz1VeXgHaH5&mediaurl=https%3a%2f%2fwww.cool2bkids.com%2fwp-content%2fuploads%2f2016%2f09%2fClifford-the-Big-Red-Dog-Coloring-Pages.jpg&exph=600&expw=563&q=pies+kolorowanka&simid=608056207131410700&ck=66FE13569CDC6B347B3C392AC2DBFFD7&selectedIndex=13&FORM=IRPRST&ajaxhist=0