Poznajemy ciekawe zawody rodziców – grupa V

W minionym tygodniu gościliśmy w naszej grupie pana Zdzisława Folgę – tatę Kornelii, który zaprezentował nam swój zawód – fotograf, filmowiec. Przeprowadził on dzieci przez pełen proces zrozumienia czym jest kino dokumentalne oraz jak można opowiadać o otaczającej nas rzeczywistości za pomocą aparatu i kamery. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia kilku fragmentów filmu pana Zdzisława „Cząstki Podlasia”, który ukazuje piękno województwa podlaskiego. Dzieci dowiedziały się, że zdjęcia do filmu często odbywały się w mało sprzyjających warunkach atmosferycznych: w deszczu, śniegu, mrozie. Często poświęcić trzeba było całą noc, żeby sfotografować kilka minut wschodu słońca. Film jest wyjątkowy z kilku względów. Jednym z nich jest chęć ukazania przepięknych walorów krajobrazowo – przyrodniczych. Druga z nich to ogromna ilość gatunków zwierząt jaka zamieszkuje tereny na Podlasiu.

Dziękujemy panu Zdzisławowi – tacie Kornelii, za podzielenie się swoją wiedzą i prezent w postaci płyty z filmem „Cząstki Podlasia”, który będzie nam służył jako cenna pomoc naukowa.