Poznajemy urządzenia kuchenne w grupie VI

W lutym w grupie VI realizowany był cykl zajęć poświęcony kuchennym czynnościom. Dzieci poznawały pracę w kuchni , a także rodzaje naczyń i urządzeń kuchennych, bez których trudno wyobrazić sobie pracę. Lecz niestety nie zawsze gościły one w naszych domach. Dawniej nasi przodkowie musieli radzić sobie bez elektryczności. Pięciolatki próbowały odgadnąć jakie urządzenia zastępowały te dzisiejsze. Mimo, że teraz jest znacznie łatwiej niestety podczas pracy w kuchni należy być bardzo ostrożnym, o czym dzieci doskonale wiedziały. Pod nadzorem pani Ewy zapoznały się ze sposobem działania sokowirówki. Wspólnie przygotowały pyszny, zdrowy sok owocowo – warzywny. Wszystkim bardzo smakował, chociaż nie było w nim ani trochę cukru. Z pewnością takie soki już częściej będą przygotowywane w domach dzieci.