Przedszkole zdrowego żywienia – kontynuacja do 31. 05

Drodzy Rodzice!  Kochane Dzieci!

Informujemy, iż ze względu na sytuację epidemiologiczną nie zdążyliśmy zrealizować wszystkich zadań  w ramach konkursu ” Przedszkole zdrowego żywienia”  i prosimy o państwa pomoc.

Na 9 obowiązkowych zadań dotyczących konkursu  zrealizowaliśmy większość z nich, były to między innymi: „Zdrowie na talerzu”, ” Spotkanie z pielęgniarką”, „Dekalog zdrowego żywienia”, ” Jestem tym co jem” – pogadanka zwieńczona gazetką. ” Mój ulubiony zdrowy posiłek”- wystawa prac plastycznych”,  „Rola nauczyciela i przedszkola w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych”.

Bardzo prosimy o pomoc w realizacji pozostałych zadań.

1. „Zastrzyk witamin każdego dnia ”  – zajęcia kulinarne, przygotowanie  zdrowych potraw i soków.
  2. Przygotowanie przedstawienia ,teatrzyku kukiełkowego przez dzieci z wykorzystaniem warzyw i owoców bądź innych składników pokarmowych. Może to być inscenizacja np. wiersza J. Brzechwy    „Na straganie”  lub ” Witaminki”skorzystajcie z podanych filmików. Możecie to zrobić  przy pomocy np. świeżych warzyw i owoców, świeżaków z biedronki lub przy użyciu masek i kostiumów .

Zdjęcia i filmiki prosimy o przesłanie na adres pracazdalnapp15@wp.pl

3. W ramach spotkania z dietetykiem, które miało się odbyć w marcu zapraszamy wszystkich rodziców do obejrzenia prezentacji.

” Wpływ siedzącego trybu życia na zdrowie i kondycję dziecka”

Dziękujemy za wsparcie i czekamy na Wasze  prace do 31.05.2020 r.?