„Przyszła do nas już wiosenka” – zajęcie otwarte w grupie III

27 marca 2019r. w grupie III odbyło się zajęcie otwarte z udziałem rodziców.  „Przyszła do nas wiosna” – to temat, wokół którego dużo się działo podczas naszego spotkania. Już na początku nasza woźna – pani Irenka wniosła do sali kolorowe paczki. Wszyscy byli bardzo ciekawi co się w nich znajduje, ale zanim dowiedziały się co w sobie kryją, przedszkolaki musiały wskazać odpowiedni kolor i wymienić zwiastuny wiosny w danej barwie. Następnie wspólnymi siłami rozwiązywały przygotowane zadania. Były tańce, śpiewy, a także wspólna zabawa plastyczna, gdzie dzieci wraz ze swoimi rodzicami musiały stworzyć kapelusz dla pani wiosny. Pomysłów nie brakowało. Dzieci i ich opiekunowie wykazali się dużą kreatywnością. Piękne prace zostały zaprezentowane na forum grupy.