Rodzice czytają dzieciom w grupie VIII

W listopadzie dzieci z grupy VIII gościły mamę Kacperka I Mikołaja. Pani Marta opowiedziała przedszkolakom o swojej ulubionej książce z dzieciństwa. Była to bajka „Kopciuszek” J. i W Grimm. Mama  opowiadała dzieciom jak przeżywała, będąc w ich wieku, każdy fragment bajki czytany przez jej mamę.  Mimo, iż w dzisiaj na rynku mnóstwo jest książek o Kopciuszku, dzieci  słuchały z wielkim zainteresowaniem historii dziewczynki, której życie płatało wiele niemiłych sytuacji. Dziękujemy pani Marcie, że zechciała podzielić się z nami swoimi wrażeniami i zachęciła nas do samodzielnego sięgania po książki. Kiedy dziecko widzi, że książki są ważnym elementem w życiu, nie tylko dekoracją na regale, częściej do nich zaglądają, chcąc dowiedzieć się, co kryją w sobie ciekawego.