„Roztańczone przedszkolaki” – zajęcia taneczne

W latach 2016 – 2018 w naszym przedszkolu realizowane były dodatkowe zajęcia w ramach realizacji projektu „Kształcenie kompetencji kluczowych szansą na lepszą jakość edukacji przedszkolnej” (Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego). Wśród nich były zajęcia taneczne „Roztańczone przedszkolaki” prowadzone przez panią Ewę Matkiewicz.

Głównym celem było rozbudzanie w dzieciach miłości do muzyki, tańca i wrażliwości na wszystko, co jesteśmy w stanie objąć naszymi zmysłami. Przedszkolaki rozwijały tu swoje zdolności taneczne, kreatywność, zdobywały pewność siebie, a także doskonaliły  umiejętność współpracy w zespole. W ciągu dwóch lat pracy dzieci opanowały wiele układów tanecznych. Wśród nich były m.in. taniec Krakowiak, Polka, taniec z parasolkami, taniec z dzwoneczkami.
W czerwcu 2018r. nasza  miejscowość będzie obchodziła 600 – lecie nadania praw miejskich.
Z tej okazji dzieci przygotowały układ taneczny z kwiatami, który zaprezentują podczas oficjalnych uroczystości na Starym Rynku w Łomży. Pierwszy publiczny występ przedszkolaki zaprezentowały w czasie uroczystego podsumowania konkursu matematyczno – przyrodniczego, który odbył się w naszym przedszkolu. Zajęcia taneczne to nie tylko układy tańców. Dzieci bawiły się swobodnie przy muzyce, rozwijały umiejętność rozpoznawania dźwięków, rytmu i barw muzyk Przedszkolaki miały okazję pokazać swoje zdobyte umiejętności taneczne podczas wielu uroczystości przedszkolnych między innymi trakcie obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca, Dnia Rodziny.