Spotkanie z Panem Policjantem

W dniu 23 września 2019r. do naszego przedszkola do grupy III przybył Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Tematem spotkania było utrwalenie zdobytych wcześniej wiadomości o zasadach ruchu drogowego. Pan Policjant rozmawiał z dziećmi o zachowaniu bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych,wyjaśniał w których miejscach można przechodzić przez ulicę, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych oraz zapinanie pasów w czasie jazdy samochodem.

Podczas wizyty Pan Policjant przypomniał numery alarmowe do służb ratunkowych oraz uczył dzieci jak należy zachować się, gdy spotkają niebezpiecznego psa.

Dzieci chętnie słuchały i odpowiadały na zadawane pytania.

Na koniec wszystkie dzieci udały się na plac przed budyniem przedszkolnym, gdzie mogły obejrzeć i wejść do radiowozu policyjnego.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom grupy III i Panu Policjantowi za pomoc w organizacji spotkania i czas spędzony z naszymi przedszkolakami.