Spotkanie z przedstawicielem Zakładu Gospodarowania Odpadami w Łomży.

30 marca w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie gr V i VII z przedstawicielem Zakładu Gospodarowania Odpadami w Łomży. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zasad prawidłowej segregacji śmieci oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Przedszkolaki dowiedziały się, jak rozróżniać poszczególne rodzaje odpadów i do jakich pojemników należy je wrzucać (papier, plastik, szkło, bio oraz odpady zmieszane). Podczas spotkania dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowie, chętnie odpowiadały na pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane przez gościa przykłady odpadów, które dzieci mogły samodzielnie posegregować do odpowiednich pojemników. Na zakończenie spotkania przedszkolaki utrwaliły zdobytą wiedzę poprzez krótką zabawę edukacyjną. Wizyta była bardzo wartościowa i dostarczyła wielu cennych informacji.