Spotkanie z radiologiem w grupie III

W środę 5 grudnia odwiedziła nas pani Karolina – mama Hani, która pracuje w łomżyńskim szpitalu jako radiolog. Opowiedziała nam o pracy, którą wykonuje. Pokazała jak wygląda aparat rentgenowski, którym wykonuje się zdjęcia. Niektóre z nich przyniosła do przedszkola. Dzieci rozpoznawały części ciała, które zostały prześwietlone aparatem. Pani Karolina powiedziała  także, że nie należy bać się robienia takich zdjęć, gdyż to wcale nie boli. Na dowód swoich słów każde chętne dziecko mogło prześwietlić sobie dowolną część ciała.

Mama Hani pokazała nam również przyrządy do sprawdzania pulsu, słuchania bicia serca. Każde dziecko chciało posłuchać swojego serduszka. Za bohaterską postawę podczas badania każdy przedszkolak otrzymał odznakę „Dzielnego pacjenta”. To spotkanie  nauczyło  nas wielu ważnych i bardzo pożytecznych rzeczy.

Dziękujemy pani Karolinie za przybliżenie nam pracy radiologa.:)