Spotkanie ze strażakiem w grupie VI

W kwietniu dzieci z grupy VI odwiedził wujek Adasia pan Krzysztof Karwowski, który pracuje w Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej w Łomży. Opowiedział dzieciom na czym polega praca strażaka. Przedszkolaki  były zaskoczone, gdyż myślały, że strażacy gaszą tylko pożary, a tymczasem dowiedziały się, że są wzywani do różnych akcji na lodzie, na wodzie, do wypadków, a nawet do pomagania zwierzętom.

Dzieciaki przypomniały jaki jest numer alarmowy do straży, kiedy i w jaki sposób należy go używać oraz dlaczego nie można się nim bawić. Poznały szereg sprzętów strażackich oraz elementy stroju strażaka. Pan Krzysztof zorganizował dla dzieci bardzo dużo niezapomnianych atrakcji. Razem przygotowywały się do akcji gaszenia pożaru, a następnie wspólnymi siłami udało się go ugasić.

Serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi, że tak wspaniale zorganizował czas naszym dzieciakom. Zapraszamy częściej!!!