„Tak jest dobrze”- przedstawienie teatralne

W kwietniu naszych przedszkolaków odwiedził znany już dzieciom teatr „Co Nieco” z Białegostoku. Aktorzy zaprezentowali maluchom przedstawienie pt. „Tak jest dobrze”. Celem spektaklu było uwrażliwienie dzieci na dobro.

Dzieci wysłuchały wywiadu z Babusią Jagusią, która opowiedziała o zasadach zdrowego odżywiania i zaprezentowała swoje czarodziejskie możliwości. Następnie  obejrzały bajkę „O diabełku, który chciał być dobry”. Opowiadała ona o sympatycznym diabełku, który zaprzyjaźnił się z ludźmi. Niestety Diabeł Lucjusz zagroził srogą karą jeśli diabełek nie zacznie kusić i namawiać do złego. Wystraszony biedaczyna nie chce zrazić przyjaciół. Próbuje jednak spełnić swoją piekielną powinność ale wśród dobrych ludzi nie jest to łatwe. W końcu przyznaje się przyjacielowi w jakiej jest sytuacji a ten wymyśla wspaniały fortel, ratuje diabełka i pomaga mu stać się prawdziwym chłopcem.