W PAPUGARNI GRUPA III

      5 marca 2019r. Przedszkolaki z grupy III  miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień ptaki – papugi. Dzieci mogły z bliska obserwować te piękne, kolorowe ptaki. Poznały wygląd papug i ich tryb życia. Na miejscu przywitały dzieci opiekunki, które wyjaśniły jak należy zachowywać się w pomieszczeniu, gdzie przebywają papugi. Oczywiście nie można było krzyczeć, biegać . Ptaki latały między dziećmi, siadały na głowach, sweterkach. Najbardziej interesowały się świecącymi ozdobami. Pomimo początkowego strachu, dzieci z zaciekawieniem głaskały papugi, co odważniejsze pozwalały siadać sobie na ręku lub przedramieniu, a nawet mogły je nakarmić. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawił, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci naszych przedszkolaków.