Warsztaty wielkanocne – grupa IV

„Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko, rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas, miłość do ludzi do przyrody w zielone każdy z wiosną gra, zima już poszła spać do morza lecz w naszym sercu radość trwa…”

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą, i w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Dzieciaki miały okazję posłuchać o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych na Kurpiach, wykonać zajączka na patyku, ozdobić kontur pisanki z kartonu, a także wykonać pisankę metodą decupage.

Za pomoc w organizacji warsztatów dziękujemy rodzicom, a także paniom z Mobilnej Wioski Tematycznej – Kurpiowskie Rozmaitości.

Wszystkim życzymy Wesołego Alleluja 🙂