„Warto mieć przyjaciela” – zajęcia w bibliotece grupa VIII

8.06.2017r. dzieci z grupy VIII po raz ostatni spotkały się w Bibliotece Publicznej oddział dla dzieci na zajęciach czytelniczych. Tym razem rozmawialiśmy na temat przyjaźni. W życiu każdego człowieka nie ma chyba nic ważniejszego od przyjaźni, dla każdego z nas to uczucie jest niezbędne – to relacja, dzięki której stajemy się szczęśliwi. Bardzo ważna jest świadomość, że ktoś nas lubi, ceni i zawsze możemy liczyć na to, że nam pomoże. Opowiadamy mu największe sekrety naszego życia, ponieważ mamy do niego ogromne zaufanie – wiemy, że nikomu nie zdradzi naszych tajemnic. Nie musimy martwić się o to, że nas zawiedzie. Przyjaciel to jednak nie zawsze człowiek. O tym przekonały się przedszkolaki podczas spotkania oko w oko z milusińskimi zwierzakami. Głównymi bohaterami spotkania były chomik, króliczek i świnka morska. Dzieci dowiedziały się jak należy opiekować się zwierzętami w domu, jakich warunków potrzebują do życia. Mogły także chwilkę pobawić się z nimi. Podczas spotkania nie zabrakło również kolorowej literatury dla dzieci związanej ze zwierzętami. Przedszkolaki słuchały z zaciekawieniem ciekawostek z życia małych pupilów, a także bajek i opowiadań. Na koniec spotkania Dzieci serdecznie podziękowały paniom bibliotekarkom za całoroczną współpracę i wręczyły własnoręcznie wykonane portrety pań.