Wieczór wigilijny w grupie VI

Wigilijny Wieczór, opłatek na stole,
Zapach potraw wśród płonących świec,
Betlejemska gwiazda mruganiem wesołym
Niesie ziemi swą niebiańską pieśń.
Bóg Miłością dusze rozświetla
I opłatek błogosławi biały,
Wlewa pokój w nasze smutne serca
Narodzony dzisiaj Jezus mały.
Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,
Każdy dom i każdego z nas,
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
Niosą wszystkim betlejemski blask

E. Waśniowska

22 grudnia spotkaliśmy się w gronie bardzo bliskich nam osób, aby w radosnym nastroju oczekiwać na nadchodzące święta. Już od dawien dawna, co roku, w tych samych dniach grudniowych obchodzi się Święta Bożego Narodzenia. W różnych zakątkach świata w różny sposób obchodzone jest Boże Narodzenie, ale wszędzie łączy je radość, życzliwość i wspólne spotkania. Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia spędziliśmy wśród wspólnych zabaw z rodzicami i śpiewu kolęd.Nie zabrakło także świątecznych życzeń i dzielenia się opłatkiem. Dzieci mogły spróbować wigilijnych potraw przygotowanych przez rodziców. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci.