WIOSENNE ZADANIA DLA SZEŚCIOLATKÓW

Czy wiecie jaka pora roku zagościła właśnie? Wiem, że teraz rzadziej wychodzicie na zewnątrz, ale jeśli będziecie na spacerze z rodzicami, proszę byście uważniej rozejrzały się dookoła.
Czy zauważyłyście jakieś zmiany w przyrodzie i czy spotkałyście po drodze jakieś pierwsze wiosenne kwiaty? Mam dla was kilka ciekawych propozycji. Jesteście gotowi? To zaczynamy!
Poproście rodziców lub starsze rodzeństwo o pomoc.

1. Posłuchajcie piosenki „Pachnąca wiosna” i porozmawiajcie o oznakach wiosny.

2. Teraz kilka zagadek. Jestem ciekawa czy znacie odpowiedzi?

Zagadki dla dzieci o kwiatach

3. Nie zapomnijcie o przygotowaniu do pisania!
Zapoznajcie się z literą Ł, ł.
Jakie znacie słowa, imiona zaczynające się na głoskę ł?
(łopata, łabędź, Łucja)
Poćwiczcie proszę pisownię liter w założonym przez siebie zeszycie lub drukując i wypełniając karty pracy z propozycji poniżej:

„Litera Ł”

3. Spróbujcie wykonać samodzielnie kwiat z papieru, pomoże Wam filmik poniżej:

Wiosenne kwiaty z papieru

4. Utrwalenie liczby 10. Niech Rodzic przygotuje 10 małych elementów (guziki, klocki lub makaron), a Waszym zadaniem jest przeliczanie tych elementów do 10. Następnie ułóżcie proszę zapis cyfry 10 z tych elementów. Gotowe? Super!

5. Na koniec proponuję, byście się na wiosnę trochę rozruszały!
Zróbcie sobie trochę miejsca w salonie, zadbajcie o wygodny strój i do startu, gotowi, start!
Pod linkiem znajdziecie rytmiczną lekcję w podskokach, zachęćcie bliskich do wspólnej zabawy!

Rytmiczna rozgrzewka

Bądźcie sprawni i zdrowi! Niech wiosna przyniesie Wam wiele radości!
Następna porcja zadań dla Was za tydzień!