Wycieczka do Krajobrazowego Parku Doliny Narwii w Drozdowie Grupa VIII

Grupa VIII dzięki uprzejmości organizatorów konkursu „Animals 2016 – zostań przyjacielem ptaków”, we wrześniu 2016r. pojechała na wycieczkę do Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwii w Drozdowie.

Wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży wyruszyliśmy autokarem do Drozdowa. Na miejscu powitali nas pracownicy parku. Następnie pani przewodnik zabrała nas do muzeum, gdzie opowiadała o ptakach i zwierzętach, które można spotkać w dolinie Narwii.Następnie wszyscy udaliśmy się do sali, w której pani przewodnik opowiedziała nam o życiu nietoperzy, ich przyzwyczajeniach, a także poznaliśmy wiele ciekawostek z nimi związanych. Obejrzeliśmy także film,który pozwolił nam łagodniej, bez strachu spojrzeć na te stworzenia. Po projekcji wyszliśmy do ogrodu, gdzie oglądaliśmy budki lęgowe różnych ptaków, w tym także nietoperzy. Uczestniczyliśmy również w budowaniu takiej budki. Każdy z nas z ogromnym zaangażowaniem brał udział w konstruowaniu domku. Następnie pani przewodnik poprosiła nas, abyśmy taką budkę umieścili na drzewie na placu naszego przedszkola. Obiecaliśmy, że to zrobimy zaraz po powrocie. Po ciężkiej pracy przyszła pora na posiłek i odpoczynek. Wielką atrakcją okazało się samodzielne pieczenie kiełbasek w ognisku. Każdy z apetytem zajadał własnoręcznie przygotowany posiłek. Gdy już napełniliśmy brzuszki przyszła pora na zabawę. Panie przewodniczki zaproponowały zabawę w nietoperza. Śmiechu było co niemiara gdy nietoperz musiał złapać uciekające ćmy. Nie jest to łatwą sprawą, gdy ma się zawiązane oczy. Po zabawie obserwowaliśmy przyrodę za pomocą lup. Najwięcej radości sprawiły nam żaby, których było mnóstwo. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.