Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Łomży – grupy V i VI

Dzięki życzliwości panów Strażaków przedszkolaki z grupy V i VI mogły obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki. Z wielkim zaciekawieniem wysłuchały pogadanki o akcjach ratowniczo- gaśniczych. Dzieci miały możliwość wejścia do wozu strażackiego, przymierzenia hełmu strażaka. Potem strażacy włączyli syreny w wozach strażackich. Zaprezentowali nam także inny sprzęt, łódkę. Jedną z największych atrakcji była rura, którą strażacy zjeżdżają do akcji. Mieliśmy także chwilkę na zrobienie pamiątkowych zdjęć. Dzieci znają dobrze numer do Straży  Pożarnej i wiedzą kiedy należy wykręcić numer 998. Niech tak zdobyta wiedza zachowa się jak najdłużej w pamięci przedszkolaków.
To była wspaniała wycieczka!