Wycieczka do parku – grupy V-VI

11.10.2018 wybraliśmy się na wycieczkę do parku miejskiego. Ta wycieczka – to obserwacja naturalnego świata roślin oraz wspaniałe przeżycia dla przedszkolaków. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały park, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej: drzewa iglaste, liściaste, krzewy. Słuchały głosów ptaków.
Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w parku, by nie ucierpieli odpoczywający tam ludzie. Spędziliśmy miło czas na świeżym powietrzu, a przy okazji spotkaliśmy się z tatą Kuby i psem policyjnym o imieniu „Bąbel”. Pan Jarek przekazał dzieciom wiele ciekawych informacji na temat psa, który służy w policji  do zadań specjalnych. Bąbel, to przyjazny pies, którego dzieci mogły dotknąć lub pogłaskać. Dziękujemy tacie Kuby za miłe spotkanie i umożliwienie dzieciom kontaktu z psem 🙂 🙂 🙂
Zajęcia te uświadomiły dzieciom, że przyrodę i zwierzęta należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że one także są za to odpowiedzialni.