Wycieczka do szkółki leśnej – grupa III i VIII

W dniu 26.09.2018r. w ramach realizacji projektu „Przedszkole Małego Odkrywcy” odbyła się wycieczka do Szkółki Leśnej w Kołakach – Wietrzychowo k. Małego Płocka. Wzięły w niej udział przedszkolaki z grupy III i VIII naszego przedszkola. Dzieci w tym dniu miały zajęcia w terenie, które dały im możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą, a ich celem było wzbogacenie ich wiedzy na temat różnorodności gatunków drzew oraz sposobów ich ochrony. Pan leśniczy Paweł Kołbuc z wielką pasją opowiadał o urokach lasu, pokazał dzieciom, jaką drogę przebywają nasiona drzew zanim trafią do ziemi oraz wyjaśnił, że utrzymanie lasu w dobrym „zdrowiu” wymaga ciężkiej pracy leśników. Na koniec pan leśniczy zaprosił wszystkich na ciepłą herbatkę i ciasteczka. Dzieci mogły się ogrzać w ciepłej salce i poczęstować smakołykami. Były to świetne zajęcia w plenerze, które na długo pozostaną w pamięci dzieci a zdobyte wiadomości przydadzą się w dalszej edukacji. Podczas naszej wycieczki obserwowaliśmy otaczającą nas przyrodę, dostrzegając jej piękno. Wtedy jeszcze mocniej poczuliśmy potrzebę dbania o nią.