„Z biblioteką na ty” – zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży grupa VIII

W tym roku szkolnym w grupie VIII realizowany jest dodatkowy autorski  program czytelniczy pt. „Spotkania z książką”. W ramach programu dzieci uczestniczą  w comiesięcznych zajęciach organizowanych przez Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Pierwsza lekcja – wprowadzająca miała na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, sposobem wypożyczania książek, a także zachęcała do czytania  i korzystania z biblioteki.Na miejscu powitała nas Pani Renata, która zapoznała dzieci z regulaminem  i oprowadziła po bibliotece. Następnie przeszliśmy do czytelni, gdzie rozmawialiśmy o naszych ulubionych książkach. Pani Renata przeczytała jedną z nich i pokazała jeszcze wiele innych, równie ciekawych. Były wśród nich także takie, które nie koniecznie nadają się do czytania. Wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki, tańczyliśmy a także graliśmy w gry. Bardzo podobały nam się wszystkie książki. Mogliśmy dokładnie sobie je obejrzeć, a najciekawsze wypożyczyliśmy, aby przeczytać je w przedszkolu.

Zajęcia bardzo nam się podobały i już nie możemy doczekać się kolejnych.