Z prądem nie ma żartów

We wtorek 22 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu pracowników elektrowni, którzy opowiadali i pokazywali dzieciom jak bezpiecznie  i odpowiedzialnie korzystać z energii elektrycznej w naszych domach. Młodsze dzieci  dowiedziały się, a starszaki utrwaliły sobie jakie czynności są właściwe, a które niewłaściwe podczas korzystania z urządzeń elektrycznych.

Panowie zademonstrowali dzieciom pełne wyposażenie pracowników PGE podczas naprawy wszelakich awarii energetycznych. Wiemy jak bardzo prąd jest potrzebny w naszej codzienności, a zarazem jak niebezpieczny dla naszego zdrowia i życia. Na zakończenie spotkania przedszkolaki mogły ubrać się w ochronne rękawice i obuwie oraz z bliska zobaczyć jak wyposażony jest pojazd Pogotowia Energetycznego.

Panom bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i podzielenie się swoim doświadczeniem i wiedzą.