ZABAWY W TEATR – GRUPA VI

W dniach od 4.02 – 8.02 realizowaliśmy tematykę „ W świecie sztuki – teatr”.  Nasze przedszkolaki przedstawiły  bajkę „Królewna Śnieżka i Siedmiu krasnoludków”. Teatr jest dla dzieci rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może się zdarzyć, a odtwórca roli ma okazję realizować swoje marzenia, by stać się kimś innym. Udział dzieci w odtwarzaniu treści utworu skłania je do zapamiętywania, koncentrowania uwagi na określonej działalności, kulturze mówienia i zachowania się. Podczas zajęć z tej dziedziny przedszkolak może  dowiedzieć się, jak powstaje sztuka teatralna i wzbogacić swój słownik o takie pojęcia jak np. reżyser, rekwizyty, dekoracja, kostiumy, ruch sceniczny.

Mali aktorzy bardzo wczuwali się w grane przez siebie role, ale odegrali je znakomicie 🙂