Zabawy z Einsteinem – Badanie cienia

31 marca 2016r. podczas kolejnych zajęć z cyklu Zabawy z Einsteinem, zajęliśmy się badaniem cienia. Każdy mógł zaobserwować jak zmienia się cień klocka w zależności od położenia źródła światła (w tym celu użyliśmy przyniesionych przez dzieci latarek). Przedszkolaki miały wielką frajdę z samodzielnego eksperymentowania ze światłem. Najbardziej podobało się wszystkim , gdy cień nagle znikł. Następnie sprawdzaliśmy od czego zależy wyrazistość cienia. Posłużyły nam do tego samodzielnie przygotowane paski papieru z wyciętymi kształtami za pomocą dziurkaczy dekoracyjnych. Na koniec zajęć bawiliśmy się w twórcze wykorzystanie cienia. Dzieci ustawiały budowle z klocków, a następnie oświetlały. Te rzucając cień na kartkę papieru tworzyły ciekawe kształty, które przedszkolaki rysowały.Zajęcia wszystkim sprawiły ogromną radość i już nie możemy doczekać się kolejnych.