Zabawy z Einsteinem – niewidzialne prezenty

Grudzień to dwunasty miesiąc w roku. Z tym miesiącem kojarzy nam się wiele rzeczy, dla jednych jest to czas wzmożonego czasu spędzania z rodziną, spędzaniem wspólnie świąt, dla innych czas wypoczynku zimowego, zimowej pogody – a może nawet i wszystkiego po trochę? Jednak dla naszych dzieci to czas oczekiwania na Świętego Mikołaja i oczywiście na wymarzone prezenty.

Na kolejnych zajęciach z cyklu „Zabawy z Einsteinem”, które odbyły się 17 grudnia 2016r. zaprosiłyśmy dzieci do zabawy w odgadywanie ukrytych na kartce prezentów.Za pomocą „czarodziejskiego płynu” , którym był sok z wyciśniętej cytryny, dzieci malowały swój wymarzony prezent od Mikołaja. Następnie pani prasowała gorącym żelazkiem prace, aby ukryty przedmiot pojawił się na kartce. Jakież było ich zdziwienie, gdy pusta kartka zamieniała się w obrazek.