Zdrowie z sadu i z ogrodu – grupa IV

Pierwsze tygodnie października minęły w naszej grupie bardzo pracowicie, a to za sprawą zdrowych darów jesieni. Żeby je wszystkie znaleźć udaliśmy się w tym celu na pobliski ryneczek. Dzieciaki miały okazję tam poznać różne warzywa i owoce. Dowiedziały się  które są nasze, krajowe, a które egzotyczne . W przedszkolu na zajęciach potrafiły już je rozróżnić, porównywały ich wielkość, kształt, kolor a nawet je smakowały. Po tak wyczerpujących doświadczeniach postanowiliśmy  zrobić pyszne, zdrowe kanapki i wyborną surówkę z marchewki i jabłuszka. Wszystkim zdrowe warzywka i owoce bardzo smakowały – mniam, mniam, że  postanowiliśmy je również wykonać z masy solnej. Niestety ,te mogliśmy tylko podziwiać.

Na straży naszej jesiennej wystawy stały „Jeżyki” również wykonane z masy solnej przez dzieciaki.