DZIEŃ ZWIERZĄT – GRUPA VI

Dnia 4 października obchodzony jest na całym świecie ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT.  Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na krzywdę zwierząt. Dlatego w naszej grupie gościliśmy króliczka  Igi „Juniora” oraz świnkę morską Karolka o imieniu „Czesio” zaprosiliśmy również mamę Oskara z pieskiem Aiszą. Dzieciaki dowiedziały się, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką , którą można wyrzucić oraz poznały sposoby prawidłowego karmienia zwierząt i ich pielęgnacji.
Dzieci wysłuchały także wierszy czytanych przez nauczyciela oraz śpiewały i tańczyły do piosenek o tematyce związanej ze zwierzętami. Na zakończenie wykonały przepiękne prace zwierząt.

Dziękujemy Pani Monice, Pani Ani i Pani Agnieszce za umożliwienie naszym przedszkolakom kontaktu ze zwierzętami 🙂 🙂 🙂