Informacje o przedszkolu

„Odkrycia małego dziecka są jak kamienie kosztowne –
najtrwalsze, najpewniejsze i najświetniejsze ze zdobyczy”

Kazimierz Przerwa – Tetmajer

Jeśli chcesz, aby i Twoje dziecko z nami odkrywało świat, serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu, z którego dowiesz się jak funkcjonuje nasze przedszkole.

Przedszkole Publiczne nr 15 w Łomży

• Przedszkole położone jest w środku osiedla, w otoczeniu zieleni, z dala od ruchliwych ulic.
  • W przedszkolu mamy 7 przestronnych, słonecznych i dobrze wyposażonych sal zajęć, salę zabaw ruchowych, salę zajęć muzycznych i pracownię plastyczną, poza tym jest szatnia, dobrze wyposażone zaplecze kuchenne i magazynowe.
  • W naszym przedszkolu pracuje dobrze wykształcony i doświadczony zespół nauczycielek stosujący nowoczesne metody pracy.
  • Nauczycielki są dobrymi obserwatorami dzieci, dobrze je znają i umieją im pomagać.
  • Zajęcia są bogate w treści, różnorodne i dostosowane do zainteresowań i potrzeb dzieci.
  • Personel przedszkola dba o zaspokajanie potrzeb dzieci.
  • Zapewniamy dzieciom bezpieczny pobyt, prowadzimy działania prozdrowotne i profilaktyczne.
  • Nasi wychowankowie biorą udział w festiwalach i konkursach dla przedszkolaków.
  • Przedszkole uczy dzieci pracy zespołowej i współpracy w zabawie.
  • Dzieci uczestniczą w różnych zajęciach rozwijających zdolności twórcze i artystyczne.
  • Nasze przedszkolaki poznają świat teatru, muzyki, literatury, sztuki.
  • Dzieci mogą brać udział w bezpłatnych zajęciach języka angielskiego, religii, zajęć z logopedą i na basenie.
  • Organizujemy szereg świąt i uroczystości np. „Powitanie Jesieni” w lesie, Wigilia, Bal karnawałowy, „Powitanie Wiosny” na osiedlu, „Święto Rodziny”. Wszystkie imprezy skupiają całe rodziny i społeczność lokalną.
  • Wszystkie dzieci pięcioletnie i sześcioletnie są badane przez logopedę i mają zalecane ćwiczenia do pracy indywidualnej.
  • Dzieci ciekawie i radośnie spędzają każdy dzień w przedszkolu.
  • Podajemy dzieciom zdrowe i smaczne posiłki.
  • Nasi wychowankowie są dobrze przygotowani do podjęcia obowiązków szkolnych.