„Kup Pan Szczotkę” – Akcja charytatywna

W jednej z afrykańskich szkół już od pięciu lat dzieci codziennie myją zęby. Wszystkie wychodzą na szkolne podwórko, pani przynosi im wiaderko z wodą, każde z nich nabiera wodę do swojego kubka. Dzieci sięgają do swoich płóciennych woreczków i wyciągają z nich szczoteczki do zębów. Pani nakłada im na szczotki pastę i rozpoczyna się szorowanie!

To dla tych dzieci wielka radość i duma, że w swojej szkole na przerwach myją zęby. Wiedzą, że dzięki temu w przyszłości będą mogły szczycić się pięknym uśmiechem. Opowiadali im o tym dentyści z Polski, którzy przyjeżdżają do ich miejscowości już od siedmiu lat i leczą zęby mieszkańcom ich wioski.

Muszą przyjeżdżać z tak daleka gdyż w Kamerunie najbliższy gabinet stomatologiczny znajduje się w stolicy – aż 200 kilometrów od tego miejsca!
A i tak ceny są w nim tak wysokie, że nikt z ich rodziny nawet tam nigdy nie był.

Nasze przedszkole włączyło się do akcji zorganizowanej przez poznańską
Fundację Redemptoris Missio.

W ramach akcji od października 2020r. do maja 2021r. zbierać będziemy szczoteczki i pasty do zębów, które przekazane zostaną dzieciom w Afryce. W tym roku można również przynosić kostki mydła.

Zachęcamy rodziców i dzieci do uczestnictwa
w akcji charytatywnej na rzecz ubogich mieszkańców krajów misyjnych w Środkowej Afryce !