Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Co roku 20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tego dnia w szczególny sposób uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku do obchodów aktywnie włączyło się także nasze przedszkole. To był radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Tego dnia przedszkolaki były ubrane na niebiesko. Wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w ciekawych grach dydaktycznych i zabawach. Powstały piękne prace plastyczne. Dzieci miały okazję, dowiedzieć się o tym, że mają liczne prawa.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka został zorganizowany we współpracy z UNICEF. Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.