Mikołajki w grupie VIII

7 grudnia 2016r. dzieci z grupy VIII świętowały Mikołajki w sali zabaw „Figlarium” w Ostrołęce. Już sama podróż autokarem była dla nich atrakcją. Przez całą drogę dzieci śpiewały piosenki związane z Mikołajem i zbliżającymi się świętami. Na miejscu przedszkolaków powitała animatorka, która zaprosiła do wspólnej zabawy wśród zjeżdżalni, basenów z piłkami, trampolin, ścianek wspinaczkowych. W przerwie zabawy animatorka zaproponowała dzieciom pokaz eksperymentów chemicznych. Głównym bohaterem doświadczeń był suchy lód. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem wydobywającej się z naczynia pary. Dzieci mogły ją dotknąć, spróbować jej a także skryć się pod nią. Po zabawie każdy zgłodniały przedszkolak mógł posilić się przygotowanym posiłkiem w postaci słodkiej bułki i kompotu. W przedszkolu czekały na starszaków prezenty od Mikołaja, które zostawił im pod choinką. Mimo, iż dzieci nie spotkały się oko w oko ze Świętym ten dzień zostanie na długo w ich pamięci.