Podsumowanie akcji zbiórki makulatury w Przedszkolu Publicznym nr 15 w Łomży

Od września do końca maja, już po raz drugi, w naszym przedszkolu przeprowadzona została zbiórka makulatury. Jej celem było zachęcenie dzieci i rodziców do selektywnego zbierania surowców wtórnych oraz dbanie o środowisko naturalne.
Na pochwałę zasługuje postawa wielu rodziców, którzy aktywnie włączyli się w akcję, wspomagali najmłodszych i przynosili do przedszkola ciężkie paczki makulatury.

Tym razem udało nam się zebrać 295 kg makulatury. 1 tona zebranej makulatury to uratowanie 17 drzew. My przyczyniliśmy się do uratowania 5 drzew, za co przyroda
z pewnością nam dziękuje. Za makulaturę otrzymaliśmy 45zł. Za otrzymane pieniądze zakupione zostały książeczki do przedszkolnej biblioteczki.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję, dzieciom, rodzicom, a także nauczycielom bardzo dziękuję i zachęcam do udziału w kolejnych akcjach.

organizator akcji Ewa Matkiewicz