Spotkania z książką w grupie II

27 lutego w grupie II  gościliśmy panie bibliotekarki z Biblioteki Pedagogicznej w Łomży. Panie zaprosiły nas do wysłuchania i obejrzenia bajek Teatrzyku Kamishibai.
Dzieci po raz pierwszy spotkały się z taką formą czytania, toteż na początku spotkania zastanawiały się, w jaki sposób drewniana skrzynka stanie się teatrzykiem. Wszystko wyjaśniło się w momencie, gdy wspólnie z panią bibliotekarką wypowiedziały zaklęcie: „Czary mary, hokus pokus, teatrzyku otwórz się!, „kurtyna podniosła się” i przedszkolaki obejrzały i wysłuchały przygód wesołych „Groszków”,  „Paluszków” i historii przyjaciół w „Rowerze Walentynki”. Dzieciom bardzo podobał się teatrzyk i obiecały, że w przyszłym roku same odwiedzą bibliotekę i obejrzą nowe bajki teatrzyku. Panie przygotowały maluchom niespodziankę w postaci książeczek do kolorowania.

Kamishibai to niezwykle ciekawa i inspirująca forma aktywności dziecięcej, która rozwija wyobraźnię, uwagę, mowę – bawi i jednocześnie uczy.