Spotkanie z pielęgniarką – grupa III i IV

W minionym tygodniu dzieciaki z grupy III i IV poznawały różne, ciekawe zawody. W ramach cyklu tych spotkań odwiedziła nas mama Hani Ejsmont – pani Aneta, która pracuje w szpitalu       i jest pielęgniarką. Dzieciaki dobrze się orientują w tym temacie i od razu rozpoznały po wyglądzie jaki zawód wykonuje mama Hani. Pani Anetka opowiedziała dzieciom o swojej pracy   a następnie pozwoliła wcielić im się w rolę pacjenta i pielęgniarki. Przedszkolaki miały niecodzienną okazję posłuchać bicia swojego serca przez prawdziwy stetoskop, założyć szynę na skręconą nogę czy też wkuć wenflon i podać pacjentowi kroplówkę. Spotkanie było pełne wrażeń i dzieciaki długo będą je pamiętały. Dziękujemy mamie Hani i zapraszamy innych rodziców do zaprezentowania swojego zawodu lub przeczytania ciekawej bajki dzieciakom.