Z serii ciekawe zawody: Mama Tosi – pielęgniarka, Grupa VII

Niedawno mieliśmy okazję spotkać się z Mamą Tosi i poznać zawód pielęgniarki instrumentariuszki. Już od pierwszej chwili Pani Joasia zadziwiła przedszkolaki swoim niecodziennym strojem – czarną, długą togą oraz równie czarnym nakryciem głowy zwanym biretem. Szybko okazało się, że oprócz tego, że Pani Joanna codziennie pomaga lekarzom chirurgom podczas operacji, to pełni także funkcję prodziekana na wyższej uczelni kształcąc przyszłe pielęgniarki i stąd waśnie jej dostojny strój. Pani Asia wraz z Tosią przygotowały dla przedszkolaków liczne niespodzianki wśród których znalazły się min.: prawdziwy czepek pielęgniarki, czepki i maseczki używane w szpitalu podczas operacji oraz pamiątkowe breloczki.

Pani Joasi bardzo dziękujemy za to ciekawe oraz pouczające spotkanie
i z niecierpliwością czekamy na kolejne 🙂